Pondělí, 17 června, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ByznysPrůzkum: V době pandemie ušetřili měsíčně o 200 Kč více

Průzkum: V době pandemie ušetřili měsíčně o 200 Kč více

Spoření přikládají větší váhu ženy než muži. Z věkových skupin převládá tento pozitivní přístup zejména mezi mladými od 18 do 35 let.
Jedním z nejčastějších důvodů spoření, který uvedlo 94 % respondentů v průzkumu agentury IMAS pro Erste Group, bylo odkládání peněz na horší časy. Tři čtvrtiny mladých ve věku od 15 do 35 let šetří na větší nákupy než dům, byt či auto. Právě otázka bydlení či osamostatňování je významným životním milníkem pro mladé mezi 25 a 35 lety života, což ovlivňuje i způsob nakládání s financemi. Cílem totiž často bývá ušetření co nejvyšší částky, aby uměli dofinancovat svou hypotéku iz vlastních zdrojů.

U starších nad 60 let více než polovina lidí odkládá i na výdaje spojené s vyšším věkem či jako rezervu do důchodu. Nejčastěji si lidé vytvářejí finanční rezervu na spořících účtech, které využívá sedm z deseti lidí a jejich obliba v čase jemně roste. V posledních letech je zvýšený zájem lidí o investování do akcií, dluhopisů či podílových fondů, které jako způsob spoření využívá více než čtvrtina. Otevřenější k této formě investování jsou spíše muži a především mladí lidé. Zároveň několik let klesá zájem lidí o stavební spoření. Třetina lidí si vytváří rezervu i ve formě uschované hotovosti doma či v bezpečnostním trezoru.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper