Úterý, 18 června, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyLžete, vyslechli si šéfové ropných firem v americkém Kongresu

Lžete, vyslechli si šéfové ropných firem v americkém Kongresu

Vrcholní představitelé několika ropných gigantů vypovídali ve čtvrtek před americkými zákonodárci, před kterými vysvětlovali obvinění z toho, že zavádějí veřejnost o klimatických změnách.

Významní producenti byli vyslýcháni v souvislosti s vlivem fosilních paliv, ze kterých profitují, na životní prostředí.

Podpálená budoucnost

Výslech, který demokraté označili za historický, představuje první případ, kdy šéfové velkých ropných společností odpovídali na otázky veřejně a pod přísahou, uvádí stanice BBC.

Šestihodinové sezení přineslo několik bouřlivých slovních výměn, přičemž firmy jako BP a Shell čelily těžkým otázkám.

„Některé z nás čeká budoucnost, kterou nám vy všichni podpalujete,“ prohlásila demokratická kongresmanka Alexandrie Ocasiová-Cortezová.

Snaha o přechod na čistou energii

Představitelé společností Exxon Mobil, Chevron, BP a Shell však opakovaně mluvili o svých snahách o přechod na čistou energii a popřeli zavádění veřejnosti.

Výslech, který obrátil pozornost na desetiletí lobbingu a veřejných prohlášení ze strany největších amerických energetických firem, se konal jen několik dní před začátkem klimatické konference COP26 ve skotském Glasgowě.

Toto setkání světových lídrů, které se bude konat od 31. října do 12. listopadu, je všeobecně považováno za klíčový moment v globálním boji proti klimatickým změnám.

Výslech ve Výboru Sněmovny reprezentantů USA pro dohled a reformy byl součástí širšího vyšetřování, které bude podle vyjádření demokratů trvat jeden rok.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper