Sobota, 29 dubna, 2023
novinky

S přechodem na zimní letový řád se rozšíří nabídka spojení

Redakce doporučuje

V zimním letovém řádu budou moci cestující z Bratislavy využít 22 pravidelných leteckých linek do 20 destinací a dvě charterové linky do zimních dovolenkových destinací. Letový řád začne platit od 31. října do 26. března příštího roku. Informoval o tom mluvčí Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě Matúš Hrabovský.

Pravidelné linky budou během zimního letového řádu provozovat čtyři letecké společnosti, a to Ryanair, Wizz Air, Air Cairo a Smartwings. Obnoveny by měly být i lety ruské společnosti Pobeda, zřejmě však ne dříve než v lednu 2022. Z Bratislavy budou přímým leteckým spojením v zimě dostupné země, jako Belgie, Bulharsko, Dánsko, Egypt, Řecko, Nizozemsko, Irsko, Malta, Omán, Severní Makedonie, Spojené Arabské Emiráty, Španělsko, Itálie, Ukrajina, Velká Británie. Pokud se zlepší situace, tak do tohoto seznamu přibude i Ruská federace. Celkově se tedy z bratislavského letiště bude létat do 16 zemí.

Přibyla také tři nová spojení do Dubaje s frekvencí jednou týdně, každou neděli. Během 1. listopadu bude spuštěna nová linka do Kodaně. Kromě toho budou 6. listopadu vypraveni první cestující na ostrov Lanzarote.

Letecké společnosti po úplném přerušení letů přes pandemii nového koronaviru obnovují své linky postupně is ohledem na specifika a vývoj situace v jednotlivých zemích. V příchozím zimním letovém řádu bude z Bratislavy obnoveno dalších sedm pravidelných spojení, a to do Bologně, Eindhovenu, Milána, Sofie, Lvova, Soluně a Moskvy. Na nejvytíženějších spojeních zároveň přibývají další týdenní frekvence a letové řády se zahustí. Například Londýn a Dublin budou opět provozovány denně, frekvence se zvyšuje při letech do Birminghamu, Kyjeva či Manchesteru.

Charterové lety z Bratislavy do Ománu začínají 6. listopadu. Do egyptské Hurghady je možné cestovat pravidelnou linkou každý pátek a charterovými lety v rámci pobytů zakoupených u cestovních kanceláří. Letiště eviduje i plánovaný charterový let na Maledivy, který má být vypraven na 1. svátek vánoční.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Platební terminály zdarma

Platební terminály tvoří důležitou součást každého moderního provozu. Jak fungují a jaké výhody vám mohou přinést? Co je platební terminál Platební...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img