Středa, 24 července, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyVe Španělsku zakáží reklamu na nezdravé potraviny pro mládež

Ve Španělsku zakáží reklamu na nezdravé potraviny pro mládež

Španělsko zakáže reklamy na potravinové výrobky a nápoje s vysokým obsahem cukru, které se soustřeďují na dětského spotřebitele.

Cílem tohoto opatření je zpomalit narůstající vlnu obezity v zemi, informovala ve čtvrtek tisková agentura AFP, citující tamní úřady.

Zákaz pro zmrzlinu i sladké nápoje

Předmětný zákaz, který vstoupí v platnost v roce 2022, se bude zaměřovat na reklamy v televizi, rozhlase, na internetových portálech av aplikacích pro mobilní telefony, přičemž půjde o obsah určený pro osoby do 16 let, řekl novinářům španělský ministr pro spotřebitelské záležitosti Alberto Garzón .

„Zletilí jsou zranitelní konzumenti a je naší povinností chránit je před reklamou na nezdravé potraviny,“ uvedl.

Avizovaný zákaz se bude vztahovat na reklamy propagující čokoládové tyčinky, sladké pečivo, zmrzlinu, nealkoholické nápoje a jiné uměle slazené tekutiny – produkty, které jsou podle Světové zdravotnické organizace (WHO) „škodlivé“ pro děti.

Nadváhou trpí jedno ze tří dětí

Garzón dále uvedl, že Španělsko tak bude následovat příklad jiných evropských zemí jako Británie, Norsko a Portugalsko.

Nadváhou trpí ve Španělsku přibližně jedno ze tří dětí, přičemž v roce 1984 byla tato bilance na úrovni pouhých tří procent, vyplývá z údajů španělské vlády. „Reklama je jednou z příčin těchto výsledků,“ uvedlo Garzónovo ministerstvo.

Rozšíření obezity nebo nadváhy mezi dětmi a dospívajícími ve věku pět až 19 let na celém světě dramaticky vzrostlo ze čtyř procent v roce 1975 na současných více než 18 procent, tvrdí WHO.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper