Úterý, 18 června, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyPlatební terminál

Platební terminál


Platební terminály tvoří nezbytnou součást současného podnikání. Proč a v čem tkví výhody systému od Dotykačky?

Co jsou platební terminály

Platební terminál je elektronické zařízení v přenosném nebo stacionárním provedení. Určeno je pro realizaci bezhotovostních plateb.

Obvykle tak přebírá údaje z platební karty, v současné době ale řada zákazníků platí i mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami. Terminál tyto údaje zpracuje, data odešle na server a proběhne-li zpracování korektně, potvrdí realizaci transakce.

Bezhotovostní platební styk je v současnosti stále rozšířenější, a to primárně díky své komfortnosti. Tyto platby jsou výrazně levnější, neboť eliminují nutnost nakládání s hotovostí a rizika z tohoto vyplývající. V bezhotovostním platebním styku jednotlivý řetězec činností zastupuje elektronická komunikace a technické prostředky zabezpečení.

Z pohledu podnikatele rovněž vede využívání této možnosti k navýšení obratu. Uvádí se, že to může být až o 30 %. Dáno je to jednak příchodem zákazníků, kteří bezhotovostní platby preferují, ale i tím, že díky vyššímu komfortu vracející se zákazníci obvykle utratí víc.

Co umí terminály od Dotykačky

Platební terminály Dotypay od Dotykačky představují moderní řešení pro bezhotovostní platby v široké škále odvětví. Velmi dobré uplatnění nalézají například v gastronomii, kde využijete funkci Mobilní číšník. Ta obsahuje nastavení spropitného, praktickou mapu stolů, ale i možnost odeslat od stolu rovnou do kuchyně objednávky.

Platební terminál je tak zároveň koncipován jako mobilní, což dodává manipulaci s ním maximální flexibilitu. Jeho využití v praxi napomáhá zvyšovat firmám obrat, dle aktuálních statistik společnosti Dotykačka je to v průměru o 24 až 27 %. Pakliže jej navíc propojíte i s pokladnou od Dotykačky, můžete tím ušetřit až 4 320 Kč ročně.

Získání terminálu je navíc velmi jednoduché. Nyní získáváte i jedinečnou možnost vyzkoušet si veškeré jeho funkce až na 6 měsíců zcela zdarma.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper