Sobota, 29 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyZ jakých zvířat se skládá čínský zvěrokruh a proč tomu tak je?

Z jakých zvířat se skládá čínský zvěrokruh a proč tomu tak je?

Do čínského zvěrokruhu jsou zahrnuta coby symboly zvířata, která byla lidem v minulosti nějakým způsobem užitečná. Označit bychom je tedy mohli prakticky pojmem „hospodářská“. To je asi polovina všech zástupců zvěrokruhu.

Druhou polovinu tvoří divoce žijící zvěř, kterou naši předkové obdivovali a vzdávali jí úctu. Jednotlivá zvířata mají původ v totemech starověkých kmenů. Lidé se snažili zajistit si touto formou pro svůj kmen štěstí.

Napadlo vás ale někdy, že jeden zástupce zvířecí říše tu poněkud chybí? V čínském horoskopu totiž není kočka. Důvodů to může mít podle různých teorií hned několik. Ta nejjednodušší nabízí vysvětlení, že horoskop prakticky předchází příchod koček do starověké Číny. Druhou nabízenou možností je, že v horoskopu se už nachází tygr.

Další názor na toto nabízí legenda o velkém závodě zvířat. Ta soutěžila o to, která z nich budou zařazena právě do zvěrokruhu. Kočka v něm prý skončila na 13. místě poté, co byla zrazena krysou, která porušila slib, že kočku před závodem probudí.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech či o špercích? Mrkněte na náš blog.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper