Sobota, 29 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
FinanceMaloobchodníci vyzývají ÚVZ, aby sjednotil opatření

Maloobchodníci vyzývají ÚVZ, aby sjednotil opatření

Maloobchodníci vyzývají Úřad veřejného zdravotnictví (ÚVZ) SR, aby sjednotil opatření. Uvedl to Daniel Krakovský, předseda Iniciativy slovenských maloobchodníků (ISKM).

Policie SR i regionální hygienici vyrazili podle něj zejména v horších okresech na kontroly, kterým se maloobchod nebrání. Problémem se však stává nejednoznačný výklad jednotlivých opatření. Jak uvedl, ve vyhláškách jsou změny, na které nijak nereflektuje COVID automat, podle něhož se však při kontrolách často postupuje.

Příkladem podle Krakovského mohou být zrušeny seniorské hodiny, které již nejsou v platnosti od 11. října a nenacházejí se ve vyhlášce ÚVZ SR. Přesto je v COVID automatu podle něj stále lze nalézt a tím argumentují i ​​kontroly v černých okresech.

„Je zajímavé, že bez jakékoli velké medializace jsou mezi tzv. esenciální obchody již od 11. října zařazeny i obchody s obuví a oblečením,“ poukazuje na změnu Krakovský a dodává, že tyto obchody tak mohou fungovat v režimu základ iv černých okresech.

\“Dozvěděli jsme se to víceméně náhodou při kontrole jednoho z našich členů,\“ informoval s tím, že například Regionální úřad veřejného zdravotnictví (RUVZ) v Popradu jednomu členovi oznámil, že v černém okrese může sice fungovat v režimu základ, ale musí dodržovat 25 čtverečních metrů na jednoho zákazníka a seniorské hodiny, přičemž ani jedno opatření už neplatí. Jinde zase kontrola oznámila, že provoz musí být v černém okrese zavřený, a to i přesto, že funguje v režimu OTP, a tedy spadá pod výjimku.

Tímto ISKM vyzývá ÚVZ SR, aby sjednotil platné podmínky ve vyhláškách i COVID automatu a zároveň instruoval příslušné RÚVZ, jak mají kontroly provádět a jaké informace mají podnikatelům poskytovat.

ISKM sdružuje více než 100 nepotravinových maloobchodních společností. Mezi členy ISKM patří firmy jako NAY, LPP Slovakia, Martinus, Toyeto, Intersport, Albi, Bencik Culinary Group a mnohé jiné téměř s 1000 provozy po celém Slovensku.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper