Úterý, 18 června, 2024
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
FinanceVýpomoc manžela či sourozence v s.r.o. už možná nebude nelegální prací

Výpomoc manžela či sourozence v s.r.o. už možná nebude nelegální prací

Ministr práce, sociálních věcí a rodiny Milan Krajniak (Jsme rodina) navrhl rozšířit výjimku z nelegálního zaměstnávání a nelegální práce na společnosti s ručením omezeným (sro), které mají nejvíce dvou společníků v příbuzenském vztahu – manželé, sourozenci – a na jejich příbuzné v přímém radě (také manželé nebo sourozenci), jsou-li tito příbuzní důchodově pojištěni, jsou příjemci důchodů nebo jsou studenti do 26 let.

„Cílem návrhu je zefektivnění a sjednocení postupů při výkonu kontroly nelegální práce a nelegálního zaměstnávání,“ konstatoval resort v předkládací zprávě. Změna se dotkne i kontroly, už ji zřejmě nebude provádět Ústředí práce, sociálních věcí a rodiny (ÚPSVaR) či úřady práce, ale kompetence se plně přesune na inspektoráty práce. Důvodem je současná nejednotnost postupu kontroly, a také i odlehčení ústředí a úřadů práce od činností, které nejsou jejich hlavními činnostmi, a to zejména nyní během pandemie nového koronaviru.

Ministr navrhuje, aby novela začala platit od 1. ledna 2023. Meziresortní připomínkové řízení má trvat do 18. listopadu tohoto roku.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper