Pátek, 28 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ByznysMagistrát pořádá odbornou konferenci o budoucnosti dopravy ve městě

Magistrát pořádá odbornou konferenci o budoucnosti dopravy ve městě

Propojení dálnic D1 a D2 přes Malé Karpaty, propojení vnitřního obchvatu hlavního města severní tangentou, společný dopravní dispečink, jednotný dopravní model a další řešení pro zlepšení plynulosti automobilové dopravy v Bratislavě. Také o těchto tématech se bude diskutovat na odborné dvoudenní konferenci o budoucnosti automobilové dopravy v Bratislavě, kterou pořádá hlavní město.

„Konference bude ukončena ve středu (3. 11.) v 17:00 veřejnou diskusí ministra dopravy a výstavby SR Andreje Doležala (nominant Jsme rodina), primátora Bratislavy Matúše Valla a ředitele Útvaru hodnoty za peníze Štefana Kišše, během které budou zosumarizované její hlavní závěry ,“ oznámil magistrát na sociální síti. Závěrečná část konference bude přístupná veřejnosti i prostřednictvím online živého vysílání na sociálních sítích města.

Dopravní situace v Bratislavě je podle magistrátu dlouhodobou výzvou. Poukazuje přitom na stále se zvyšující počet aut a chybějící dopravní infrastrukturu. „Způsobuje to stres nejen Bratislavčanům, ale také všem, kteří do Bratislavy dojíždějí, nebo jí jen přejíždějí. Je jasné, že mobilita v hlavním městě musí být udržitelná, což znamená důraz na kvalitní a rychlou veřejnou hromadnou dopravu, rozvinutou a bezpečnou infrastrukturu pro cyklisty. a chodce, ale i jiné způsoby mikromobility,“ konstatovalo hlavní město.

Primátor Bratislavy tvrdí, že vedle zlepšování veřejné dopravy je důležité podnikat kroky i na zlepšování plynulosti silničního provozu, minimalizování zácpy, a tím pádem i negativních dopadů na životní prostředí. „O všech důležitých tématech automobilové dopravy, včetně možností dobudování chybějící dopravní infrastruktury pro vnitroměstskou a tranzitní dopravu, budou během této konference diskutovat odborníci hlavního města, zástupci ministerstva dopravy, Národní dálniční společnosti, Dopravního podniku Bratislavy, Krajského dopravního inspektorátu,“ jmenoval Vallo. Na konferenci bude mít zastoupení i Útvaru hodnoty za peníze, bratislavská městská policie, ministerstvo životního prostředí či technické univerzity z Bratislavy a Prahy. \“Jde o první ze série odborných konferencí, které město plánuje i na další způsoby dopravy ve městě,\“ podotkl primátor.

Magistrát přiznává, že dopravní opatření, která realizuje v podobě parkovací politiky či preference městské hromadné dopravy, pomohou rychleji se přemísťovat po Bratislavě tisícům cestujících, nevyřeší však problémy, které způsobuje například tranzitní doprava. „Pro finanční náročnost velkých dopravních projektů jsme odkázáni na spolupráci mezi městem a státem,“ konstatoval. Poukázal přitom i na hlavní železniční stanici či organizaci dopravy na dálničních obchvatech.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper