Pátek, 28 dubna, 2023
novinky
- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyBoE nesníží pobídky minimálně ještě několik kvartálů a možná i déle

BoE nesníží pobídky minimálně ještě několik kvartálů a možná i déle

Britská centrální banka (Bank of England, BoE) pravděpodobně nezmírní své pobídky dříve, než v průběhu roku 2022, protože současné tempo růstu inflace je zřejmě jen dočasné a onemocnění COVID-19 nadále ohrožuje ekonomiku. Uvedl to člen měnového výboru BoE Gertjan Vlieghe

Vlieghe řekl také, že si počká na to, jaký vliv bude mít na ekonomiku v následujících měsících nedávné utlumení obrovského vládního balíku pomoci, včetně programu na podporu mezd a pracovních míst, tzv. kurzarbeit.

„Z těchto důvodů si myslím, že bude nadále vhodné udržovat současné měnové stimuly v platnosti minimálně ještě několik kvartálů a pravděpodobně i déle,“ řekl Vlieghe v pondělí v London School of Economics. Dodal, že když nastane vhodný čas na zpřísnění, většina opatření v rámci balíčku pomoci již nebude nutná.

Jiní dva představitelé BoE – viceguvernér Dave Ramsden a Michael Saunders však tento měsíc naznačily, že se už možná blíží čas na zpřísnění měnové politiky. To zvyšuje pravděpodobnost, že BoE omezí program nákupu dluhopisů dříve, než bylo plánováno.

Ale další člen měnového výboru Jonathan Haskel minulý týden prohlásil, že snížení podpory pro ekonomiku by v dohledné budoucnosti nebylo správnou volbou. I Catherine Mannová, která se k BoE připojí od 1. září, varovala před příliš brzkým omezením pobídek.

Zasedání měnového výboru BoE se začne koncem tohoto týdne, přičemž své rozhodnutí spolu s novými prognózami pro ekonomiku oznámí 5. srpna.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper WordPress Theme

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper